Fórum - Humpolec

Příspěvky na tomto fóru jsou přístupné pouze přihlášeným uživatelům!

Pro přispívání musíte být přihlášen ke svému uživatelskému účtu.
 • Odbory navrhují kurzarbeit.

  Napsal: §§§ 4. 3. 2020, 18:42

  Českomoravská konfederace odborových svazů navrhuje, aby se při případné rozsáhlejší karanténě kvůli možné nákaze novým koronavirem zavedl v Česku takzvaný kurzarbeit.

  Stát by tak při omezení či zastavení výroby či provozu zaměstnavatelům přispíval na mzdy pracovníků, aby se jejich příjem nepropadl. O opatřeních proti dopadům případné nákazy chtěli odboráři jednat s vládou a zaměstnavateli na dnešní tripartitě. Zasedání se ale přesunulo na 16. března.

 • Organizační změna

  Napsal: King 25. 7. 2019, 15:06

  Dokument, který naše ZO obdržela najdete v Ostatních dokumentech.

  Odbory jsou vždy na vaší straně.

 • Všem maminkám vše nejlepší.

  Napsal: §§§ 12. 5. 2019, 11:26

  Je druhá květnová neděle, mezinárodní Den matek... Dnes mají svátek mámy, matky, maminky, maminy, máti i pramáti, babičky, prababičky - prostě všechny ženy, které kdy daly život dítěti.

 • Naš neschopný management by měl důvody zákazu vybírání dovolené podat písemě a ne jen ústně vyhrožovat.

  Napsal: §§§ 16. 3. 2019, 19:31

  Zaměstnavatel má rozhodně právo Vám nařizovat veškerý rozsah dovolené. Není to tedy tak, že by např. půlku nařizoval a půlku jste si čerpali podle vlastního rozhodnutí. To že se v praxi většinou dovolená se zaměstnanci domlouvá je sice dobře, protože se tím přihlíží k jejich oprávněným potřebám (což zákon také řeší), ale současně je ze zákona právo nařizovat na straně zaměstnavatele a větší váhu než zájmy zaměstnance mají hospodářské zájmy zaměstnavatele.

  Komentáře: 2 komentářů
  • Napsal: Lenka 19. 3. 2019, 12:58

   Ano má právo rozhodnout o termínu dovolené a zaměstnanci nedat možnost vybrat ani den ale zároveň má povinnost oznámit termín dovolené a to min 14 dní předem a písemně. Důvody nikomu sdělovat nemusí, jediná povinnost kterou zákon ukládá je čerpání 14 dní v kuse a tu management splnil.

  • Napsal: §§§ 20. 3. 2019, 09:53

   Naštěstí tu máme odbory a KS o které jsou zaměstnanci THP postupně proškolováni. A v jednom bodě se píše že - Pokud zaměstnanec požaduje čerpání dovolené mimo stanovený plán dovolených určený zaměstnavatelem, je povinen dodržet stanovený postup. Viz c. 4.

 • Zlepšení kvality jidla

  Napsal: Lenka 21. 2. 2019, 12:15

  Ahoj, jak se vám líbí zlepšení kvality obědů? Já jsem změnu zaznamenala jen první lednový týden, ale pak se vše vrátilo do starých kolejí, krom sušenky a občasného zákusku(který já nechci a tak ho věnuji kolegům) vidím změnu jen v tom že si platíme polévku. Zajímalo by mne kolik si teď účtují za oběd? Pokud dostávají 85 Kč za jídlo tak to co je na talíři je docela smutné. Jak to chcete řešit? A proč ten kdo si nedá oběd nedostane zpětně gastropass, třeba by je to donutilo zvednout kvalitu

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: King 26. 2. 2019, 17:05

   Máš pravdu kvalita se po prvním týdnu opravdu zhoršila.
   Co je ale pravda, tak jsou větší porce. Vzhledem k tomu, že se vyměnilo vedení v Eurestu tak musíme na nového regionálního šéfa zatlačit, aby dal vše do pořádku. Firma opravdu platí 70 Kč a lidé 10 Kč.
   Zvažujeme i elektronickou knihu přání a stížností. Prozatím není problém asi psát na toto fórum, nebo do knihy přání a stížností v jídelně.

 • Akce na rok 2019

  Napsal: King 16. 1. 2019, 08:53

  Pro rok 2019 se plánují tyto akce.
  Muzikál 1x
  Školení BOZP - sklípek
  Výlet do Salzburku a Kehlsteinhaus (Hitlerovo Orlí Hnízdo)
  Vánoční Budapešť, nebo jiné město.

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: rebel 12. 2. 2019, 21:10

   Ahoj,termin budes vedet kdy na jednotlive akce.

 • Od 1.7.už nebudem nemocní zadarmo.Sněmovna schválila zrušení karenční doby.

  Napsal: §§§ 23. 1. 2019, 10:05

  Ve chvíli, kdy člověk začne pociťovat první příznaky, tělo již bojuje s nemocí. V této chvíli se podle imunologa prof. MUDr. Ivana Šterzla, CSc. většina lidí rozhoduje, zda nemoc vyleží, nebo ji přechodí. Karenční doba a s ní související výpadek příjmů pak podle Šterzla při tomto rozhodování hraje významnou roli. „Ne každý si uvědomuje, že právě tyto tři dny, kdy vám stát nic nedá, mohou být velmi důležité pro rozvoj vaší obranyschopnosti, tedy imunity. Pokud se zánět správně nevyhojí, v oslabeném organismu nastoupí infekce bakteriemi, které u zdravého člověka sice osídlí tělo, ale neškodí. Při oslabení se ovšem stávají zdrojem pokračující nadstavbové infekce a z relativně krátké doby tří dnů, kterou byste potřebovali k uzdravení, vzniknou komplikace a z banálního onemocnění se může stát chronické – protáhnout se o řadu dní i týdnů. Navíc v tomto období jste stále infekční a onemocnění dál šíříte nejen na pracovišti, ale i cestou do práce v dopravních prostředcích atd.,“ píše ve svém komentáři pro Sondy revue profesor Šterzl, podle kterého je možný přínos karenční doby pro zaměstnavatele značně relativní. „Zaměstnavatel díky karenční době možná vychytá několik simulantů, ale výrazně zatíží organismus řady zaměstnanců, potažmo zdravotnictví a státní finance. Tím že se kvůli komplikacím prodlouží pracovní neschopnost, projeví se to nakonec i ve výdělcích zaměstnavatele. Proto je karenční doba škodlivá,“ dodává prof. Šterzl.

 • Napsal: filipino_23 5. 1. 2019, 13:56

  Kampaň MOVEMBER nedávno skončila, ale na ženy sa zabudlo. Predsa nechceme, aby boli diskriminované. Preto vznikla kampaň pre ženy - JANUHAIRY.
  Takže ženy nebojte sa, fotka pred a po :-D

 • PF 2019

  Napsal: §§§ 31. 12. 2018, 12:13

  Kdo by neměl rád
  příchod nového roku.
  Chceme vám přát
  mnoho správných kroků.
  Hodně úspěchů,
  štěstí, lásku, zdraví,
  život bez spěchu,
  ať vás to v práci baví.

 • Karenční doba

  Napsal: §§§ 21. 12. 2018, 15:12

  Senát odmítl novelu zákoníku práce, podle níž by firmy měly platit zaměstnancům od července náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci.
  Nic jiného jsem od nich ani nečekal.

 • To neni špatne.

  Napsal: Šamano 23. 11. 2018, 13:26

  Zastupujeme své členy v pracovních sporech před soudem a hradíme náklady

  Každoročně konáme kulturně společenské akce pro členy a rodinné příslušníky.

  Příspěvek na dovolenou ve výši 500 Kč.

  Příspěvek 50 Kč/ den na dětské tábory, školy v přírodě, pro každé dítě do 15 let.

  Příspěvek na Mikuláše 200 Kč pro člena a každé dítě do věku 15 let.

  Zdarma s rodinou na celý den do ZOO Praha (úspora 800 Kč).

  Zdarma s rodinou na celý den do Aquaparku Čestlice Praha (úspora 3200 Kč).

  Zdarma s rodinou do Techmánia Science Center v Plzni (úspora 800 Kč).

  Zdarma s rodinou do Fantasy Golf Plasy + mini ZOO + golf. hole (úspora 450 Kč).

  Zdarma s rodinou do ZOO a Botanické zahrady Plzeň (úspora 500 Kč)

  Zdarma s rodinou do Dinoparku Plzeň (úspora 300 Kč)

  Zdarma s rodinou do Muzea loutek Plzeň,(úspora 200 Kč)

  Zdarma s rodinou do Muzea strašidel Plzeň,(úspora 200 Kč)

  Zdarma s rodinou na Pohádkový statek v Břasech (programy na WEBu)

  Komentáře: 2 komentářů
  • Napsal: lupekaka 26. 11. 2018, 10:04

   Nazdar Šamano,
   co z toho platíte z pokladny organizace tj. z příspěvků členů ? 7 650 kč po sečtení. to máte od zaměstnavatele příspěvek na člena alespoň 5000 kč ????
   úžasné !!!!!! v jaké to je firmě ??

  • Napsal: Šamano 8. 12. 2018, 18:46

   Čekam a žadna odpoved.Pane lupekaka.

 • Napsal: Šamano 26. 11. 2018, 11:27

  Valeo Rakovnik

 • Krok blíže ke zrušení karenční doby!

  Napsal: §§§ 31. 10. 2018, 16:33

  Dnes Poslaneckou sněmovnou prošel návrh ke znovu zavedení proplácení prvních tří dnů v nemoci. Náš požadavek je tedy opět blíže k realizaci. Teď bude muset návrh projít Senátem.

 • Napsal: alfi 25. 10. 2018, 08:41

  Dobry den, muze my nekto poradit jak dlouho mam narok na volno v praci, pokud my umrela mama v zahranici?Normalne vim ze kdyby byl pohreb tady v cr. tak mam 1 den.Ale jase ptam pokad byl pohreb v cizine.Pokad to nekto vite nebo mate stim skusenost tak my prosim odpiste.Vopred dekuji za odpoved.

  Komentáře: 2 komentářů
  • Napsal: lupekaka 25. 10. 2018, 13:36

   Dle zákoníku práce opravdu 1 den, ale my máme Kolektivní smlouvu, kde je rozšířeno udělení Pracovního volna s náhradou mzdy ( par. C-5 odst.b.) * při úmrtí rodičů - 2 dny a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.
   Pokud dodáte na personální potvrzení o pohřbu matky ( musí být doložen váš příbuzenský vztah) s tím, že jste obstarávala pohřeb, máte 3 dny placené.
   pokud potřebujete více volna, musíte se dohodnout na napracování směny, výběru dovolené nebo neplaceném volnu se svým nadřízeným.

  • Napsal: filipino_23 30. 10. 2018, 17:29

   mozem potvrdit - pri umrti jedneho z rodicov -> 2dni paragraf, pripadne 3dni ak zariadujete pohreb. V pohrebnictve vydaju potvrdenie o ucasti + pribuzensky vztah k zomrelemu

 • Dělnictvu Československému.

  Napsal: §§§ 27. 10. 2018, 22:43

  První republika trvala krátce, jen dvacet let, která se vtěsnala mezi dvě strašlivé války. Musela čelit agresivitě nepřátelských totalitních sil i celosvětové hospodářské krizi. Přesto se považuje za nejšťastnější období, které český národ ve své moderní historii prožil. Naši předkové si svého státu vážili. Věřili, že přes všechny obtíže se jim podaří vybudovat Československo jako stát demokratický, moderní a sociálně spravedlivý. V tomto úsilí hrály nemalou roli i odbory, které se podílely na formulování sociální politiky a zasahovaly do všech oblastí sociální péče a ochrany dělnictva.

 • Před 50 lety zavedli v Československu pětidenní pracovní týden.

  Napsal: §§§ 28. 9. 2018, 11:11

  Velkou změnu do fungování podniků, ale ve svých důsledcích i celé československé společnosti, přinesl pětidenní pracovní týden, zavedený do praxe oficiálně 29. září 1968.Zavedení jen pětidenního pracovního týdně připravovali čs. ekonomové od začátku 60. let a museli se vypořádat například s námitkami, že druhý volný den povede k hospodářskému poklesu. Na volné soboty si zaměstnanci ale i podniky zvykali postupně. Dvoudenní volno bývalo zpočátku jen každý druhý víkend, omezovalo se také vyučování na školách, žáci a studenti mívali jen kratší dopolední vyučování. Volného odpoledne středoškoláci podle pamětníků rádi využívali k chození na zábavy.

 • Výroční schůze.

  Napsal: §§§ 27. 9. 2018, 19:29

  Vážení členi ZO.Nezapomeňte se včas nahlásit u předsedy nebo místopředsedy na výroční schůzi a taneční zábavu. Odborová organizace musí poskytnout zaměstnavateli seznam členů, pro které žádá uvolnění s náhradou mzdy (maximálně 3 hodiny) po dobu konání výroční členské schůze. A to nejméně 5 kalendářních dní před začátkem této schůze. Registrujte se nejdéle do konce října.

 • Registrace a přihlášení na akce.

  Napsal: King 17. 9. 2018, 01:07

  Je třeba se začít zajímat o dění kolem sebe. Nic nikomu zadarmo do klína nespadne. Konference se blíží a program bude zajímavý.

  Komentáře: 2 komentářů
  • Napsal: lupekaka 18. 9. 2018, 14:44

   500 Kč dosatne každý odborář, který se zůčastní výroční schůze 16.11.2018 ? není to nějaký kec ?

  • Napsal: King 19. 9. 2018, 09:28

   Poukázka do kauflandu za 500. Kec to není. Je potřeba se ale registrovat nejdéle do konce října.

 • § 54 odst. 6 BOZP

  Napsal: §§§ 2. 7. 2018, 10:03

  Záchod musí být zajištěn pro zaměstnance tak, aby nebyl od pracoviště vzdálen více než 120 metrů; při ztíženém přístupu, při nerovnosti povrchu, chůzi do kopce nebo členitosti přístupové cesty nesmí být vzdálen více než 75 metrů.

  V tom samém paragrafu je řešen i počet záchodů na zaměstnance. V § 54 odst. 7 je uvedeno, že minimální počet záchodů se stanoví podle nejpočetněji zastoupené směny takto:

  a) 1 sedadlo na 10 žen,
  b) 2 sedadla na 11 až 30 žen,
  c) 3 sedadla na 31 až 50 žen,
  d) na každých dalších 30 žen 1 další sedadlo,
  e) 1 sedadlo na 10 mužů,
  f) 2 sedadla na 11 až 50 mužů,
  g) na každých dalších 50 mužů 1 sedadlo.

  Na pracovišti, na němž se vykonává práce ve vnuceném pracovním tempu, se snižuje počet mužů i žen připadajících na stanovený počet sedadel podle uvedeného odstavce 7 o 20 %.

 • Známá věc: V jednotě je síla.

  Napsal: §§§ 26. 6. 2018, 16:21

  Zvyšte mzdy, nenažranci! Čeští dělníci se postavili Francouzům. Křičeli, nadávali, vypískali ředitele.
  Na Plzeňsku věc nevídaná. Kolem tří stovek protestujících před branami podniku. Odboráři a zaměstnanci francouzského koncernu Zodiac Aerospace manifestovali za vyšší mzdy, kratší týdenní pracovní dobu a další sociální výhody, které u jejich kolegů v zemi galského kohouta jsou již řadu let naprosto normální. Akci zorganizovali místní odboráři za podpory odborového svazu KOVO, a zatímco na krajském úřadu pořádali tiskovou konferenci po jednání Rady, magistrát města podle pátečního údivu primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) nevěděl o ničem a regionální hospodářská komora ani nevyslala, stejně jako krajský úřad, „zvěda“ na Borská pole. Do Plzně údajně „čistou náhodou, shodou okolností“ dorazil vysoký představitel nového vlastníka této velmi prosperující firmy.


  Warning: Use of undefined constant _DATA - assumed '_DATA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/czechproject.cz/odboryvaleo.cz/SYS/data/latte_cache/templates-boxy-comment-list.phtml--90becc4701.php on line 96
 • 1
 • 2
 • 3