Fórum - Humpolec

Příspěvky na tomto fóru jsou přístupné pouze přihlášeným uživatelům!

Pro přispívání musíte být přihlášen ke svému uživatelskému účtu.
 • Změny které vláda zavádí kvůli zbrzdění epidemie.

  Napsal: §§§ 19. 11. 2021, 14:57

  Zaměstnavatelé budou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha od pondělí jednou týdně testovat neočkované pracovníky, ti se testu musejí podrobit. Opatření se týká také živnostníků. Nebude se vztahovat na očkované nad 60 let, jak o tom vláda uvažovala. Podniky budou moci k testování použít antigenní testy, včetně samotestovacích sad. Ošetřovné ---- Vláda dnes schválila návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové na krizové ošetřovné, které bude opět zavedeno v souvislosti s vysokým nárůstem pozitivně testovaných dětí a uzavíraných škol či jejich částí. Díky tomuto návrhu budou mít rodiče, kteří jsou doma se svými dětmi, nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školy nebo třídy a nebo při nařízení individuální karantény dítěti.
  Ošetřovné bude navýšeno na 80 procent denního vyměřovacího základu. Rodiče dostanou minimálně 400 Kč na den. --- Podpora by se měla podle návrhu vyplácet zpětně od listopadu. K tomu, aby novela začala platit, musí ji ještě přijmout Sněmovna a Senát a podepsat prezident.

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: filipino_23 20. 11. 2021, 10:58

   A do toho izolacka +370penez. To sa snad oplati byt radeji doma

 • Vyjednávání MP 2022

  Napsal: King 12. 11. 2021, 10:35

  Situace kolem vyjednávání je zatím zamlžena. Vedení firmy nabídlo 4 % přidání v průměru, což odbory odmítly. Náš návrh na 9 % přidání minimálně však 3000 Kč byl vedením také odmítnut. V současné době čekáme na další kolo vyjednávání.

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: §§§ 15. 11. 2021, 11:50

   Jak se stupňuje slovo chudý?
   Chudý, chudší, nejchudší, žebrák, zaměstnanec naší firmy...!

 • RESPIRÁTORY!!!

  Napsal: §§§ 22. 10. 2021, 21:56

  Lidé v zaměstnání nebudou muset mít nasazené respirátory, pokud budou od ostatních kolegů ve vzdálenosti větší než 1,5 metru. Plyne to z textu nařízení vlády a v pátek na to upozornil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

  Komentáře: 3 komentářů
  • Napsal: filipino_23 23. 10. 2021, 20:20

   Bohuzel, Valeo jede TVRDE v rouskach. Nedej Boze si ji sundat!!!

  • Napsal: §§§ 24. 10. 2021, 18:55

   Zaměstnavatelé mají nařízeno vybavit zaměstnance RESPIRÁTORY v dostatečném počtu na každou pracovní směnu.

  • Napsal: filipino_23 27. 10. 2021, 13:13

   Hlavne treba veskere dokumenty v praci pred podpisem cist! Nedavno se objevilo v predpisech BOZP v bode 1.3 vsuvka, ze zamestnanec je povinen se zucasnit ockovani, ktere stanovi zamestnavatel. Po uzpozorneni byla vsuvka vymazana

 • Volno na očkování.

  Napsal: King 1. 6. 2021, 09:01

  Jako motivace pro zaměstnance, aby se nechali očkovat proti Covidu zaměstnavatel nabídl den volna (volnou jednu směnu) po očkování. Ti zaměstnanci, kteří mají už očkování za sebou a neměli volno se musí individuálně dohodnout s nadřízeným zda mají nárok na dodatečný den volna a kdy si ho mohou vybrat.

 • Sněmovna schválila nová pravidla takzvaného kurzarbeitu.

  Napsal: §§§ 7. 5. 2021, 17:25

  Kurzarbeit by mohla spustit vláda při ohrožení zaměstnanosti po projednání v tripartitě. Přikročit by k němu mohla po přírodní pohromě nebo kybernetickém útoku, při epidemii i v době ohrožení ekonomiky. V nařízení by kabinet stanovil, pro jaké území, odvětví či okruh zaměstnavatelů by se zkrácená práce se státním příspěvkem vztahovala. Určil by taky ukazatele pro posouzení a rozsah výpadku pracovní doby. Kurzarbeit by vyhlašoval až na půl roku, prodloužený by mohl být dvakrát vždy nejvýše o tři měsíce.

 • Testování na covid

  Napsal: §§§ 1. 3. 2021, 18:28

  Pokud se zaměstnavatel rozhodne nabídnout zaměstnancům možnost provedení testů na infekční onemocnění COVID-19 a nést náklady s tím spojené, jde nepochybně o možné a vhodné opatření, kterým zaměstnavatel ve smyslu § 102 zákoníku práce reaguje na zjištěné riziko v podobě šíření tohoto infekčního onemocnění.
  Odborová organizace by v těchto případech měla zaměstnavateli pomoci při zprostředkování komunikace se zaměstnanci, a to jak z hlediska vysvětlení způsobu a dalších souvislostí provedení testu, tak i z hlediska určitého doporučení směrem k tomu, aby zaměstnanci nabízené možnosti podrobit se testu využili a přispěli tak k omezení rizika šíření infekčního onemocnění COVID-19 na daném pracovišti.

  Komentáře: 10 komentářů
  • Napsal: filipino_23 2. 3. 2021, 03:59

   Otázkou ostáva akou formou testu sa zamestnávatel vydá -> ster z nosohltanu, ster z úst, kloktací test??? Dalšia otázka je, čo ak danú formu testu zamestnanec odmietne? Čo bude so zamestnancom dalej?

  • Napsal: §§§ 2. 3. 2021, 11:54

   Rozhodně bych nedoporučoval zaměstnanci odmítnout jakýkoliv test na covid! Může se stát že ten co odmítne bude pozitivní roznašeč a pak ať vědomě či nevědomě páchá trestný čin šíření koronaviru. Od 13. 3. 2020 je nutno počítat s trestným činem šíření nakažlivé lidské nemoci COVID-19, za který mohou být stíhány nejen fyzické, ale i právnické osoby. Potrestán odnětím svobody může být na šest měsíců až 3 roky! Orgány činné v trestním řízení se přitom již veřejně vyjádřily, že trestné činy páchané v době nouzového stavu státu, budou vždy posuzovat v přísnější trestní sazbě.

  • Napsal: filipino_23 2. 3. 2021, 14:15

   Nie každému je ster z nosohltanu príjemný. Na trhu existuje viac sposobov testovania. Prečo sa používa výhradne nosohltan? Žeby mal v tom "niekto" zdroj príjmu? Percentuálne by mali byt všetky druhy testo na rovnakej úrovni záchytnosti pozitivity.
   Z daného výkladu, že kto odmietne test je automaticky pozitívny, mi z mojho laického uvažovania plyne, že každý človek je potencionálny vrah (aj ked nikoho nezabil) a mal by byt za to náležite -> preventivne potrestaný. Presumpce neviny ide stranou.
   Odmietnem test - zákaz vstupu do práce -> dovolená, PV, §, neplacené volno, neschopenka, výpoved? To je oč tu beží.

  • Napsal: King 2. 3. 2021, 14:29

   Testy na Covid dle nařízení vlády jsou pro zaměstnavatele i pro zaměstnance povinné. Je několik možností jak tyto testy a hlavně jaké testy použít. Odbory spolupracují na této otázce s vedením firmy. Snažíme se zajistit co nejméně invazivní testy pro naše zaměstnance. Detaily budou v článku, který připravujeme.

  • Napsal: filipino_23 2. 3. 2021, 14:44

   Toto chce hodne zamestnancov počut. Akými testami sa bude testovat. Čím menej invazívnejší test (ster z úst, kloktací test), tým vetší pravdepodobnost spolupráce zamestnancov na testovaní

  • Napsal: King 2. 3. 2021, 15:46

   Uvažuje se sliny, nebo cca 2 cm do nosu. Otázkou je jaké testy budou k sehnání. Uvidíme co bude možné.
   Pozor existují i jiné, ale to radši ani nebudu psát...........

  • Napsal: Martin 3. 3. 2021, 08:21

   Ahoj Miloši, není pravda, že testy jsou dle nařízení vlády povinné pro zaměstnance. Neexistuje nařízení nebo zákon, kterým by zaměstnavatel mohl nutit zaměstnace se nechat testovat a navíc je v platnosti paragraf 31 odstavec 4 krizového zákona.

  • Napsal: §§§ 3. 3. 2021, 09:21

   Zaměstnavatel zatím nemůže nutit zaměstnance aby se nechali testovat. A nepsal jsem že kdo odmítne test je automaticky nakažený! Ale pokud se to stane může mít velký problém. A zaměstnance pracovní agentury by si měla testovat pracovní agentura a ne Valeo.

  • Napsal: King 3. 3. 2021, 09:55

   Zdravím všechny dle právních výkladů právníku z OS KOVO je povinnost zaměstnance si udělat test. Pokud si test nebude chtít udělat pak ho zaměstnavatel nemůže pustit do práce, Tudíž má neplacenou absenci.
   Detaily připravím dnes do článku.

  • Napsal: Martin 3. 3. 2021, 10:41

   Ahoj Miloši, mohl by jsi prosím tedy na stránkách odborů sdílet dle jakého zákona či vyhlášky či nařízení došel právník OS KOVO k závěru, že zaměstnavatel má právo mě nutit k otestování pod pohrůžkou nevpuštění na pracoviště a udělení absence? Děkuji.

 • Odměny

  Napsal: Ivka 17. 2. 2021, 09:17

  Pane Král
  proč nezůstala předchozí odměna tam byla vyšší částka .
  Odměny při pracovních jubileích
  bonus za 20 let ve valeu , souhlasí s částkou 30 000 kč na 2022 znovu.  pří odpracování 20 let ve firmě 50 000,- Kč

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: filipino_23 17. 2. 2021, 10:05

   Pani Ivko,
   predpokladám, že čerpáte info z e-mailu, ktorý p.Král posielal 5.2.2021. Odvtedy prebehli ešte dalšie vyjednávania a obsah daného e-mailu je s vyjednanou realitou trochu iný. Niekomu sa bude líbit, niekomu nie. Moj osobný názor je, že viac sa vyjednat proste nedalo a odbory dosiahli maximum čo mohli. Informačný mail bude p.Král posielat v blízkej dobe, taky bude mzdový predpis zverejnený na odborových stránkach. Prípadne je možné sa u p.Krále zastavit a informovat sa osobne.

 • Vyjednávání o růstu mezd!

  Napsal: §§§ 15. 1. 2021, 17:12

  Zaměstnavatel vysílá signál, že zrušení superhrubé mzdy je příležitost, jak svým zaměstnancům nezvyšovat mzdy, protože to za ně udělal stát. Považuji za velmi nebezpečné a nepřijatelné, aby vyjednávání o růstu mezd zaměstnavatel blokoval s výmluvou na zrušení superhrubé mzdy..................Podle Středuly důsledně před takovýmto hazardním krokem varujeme, pokud by skutečně došlo ke zmrazení růstu mezd a platů, mohlo by to stát ochudit o dalších 20 miliard. A jako domeček z karet se pak mohou sesypat i budoucí valorizace důchodů, které jsou navázány na růst průměrné mzdy.

 • Při očkování proti COVID-19 náleží zaměstnancům pracovní volno s náhradou mzdy.

  Napsal: §§§ 14. 1. 2021, 09:27

  Současná právní úprava ale neumožňuje zaměstnavateli jednostranně nařídit zaměstnanci, aby se podrobil očkování proti COVID-19. Očkování bude dobrovolné. Zaměstnavatel tedy nemůže očkování nařídit a ani zaměstnance sankcionovat za to, že se odmítnou nechat očkovat.

 • Napsal: filipino_23 12. 11. 2020, 09:36

  Ahojte odborári/odborárky i neodborári,

  ako ste si mohli určite všimnút, blížia sa volby do výboru. Takže, ak Vám to zdravie a momentálna epidemická situácia dovolí, choďte hlasovat.

  Niečo o mne? Volám sa Filip Belobrad, vela ludí ma pozná - či už priamo z výroby na obrobne alebo z kancelárie, ak nie tak nie je problém sa zastavit a prehodit kus reči (smena 3).

  Pracujem vo Valeu už dlhých 14 rokov. Začínal som ako operátor a postupne prešiel od serizovača cez Method Engineera, aby som sa zase vrátil na obrobnu na údržbu.

  Za tie roky, dá sa povedat, poznám situáciu vo Valeu a viem, že v jednote je sila. Nikoho nenútim, aby vstúpil do odborov, je to každého osobné rozhodnutie. Vela ludí odmieta vstúpit do odborov už len z princípu, prípadne že mu to osobne nič neprinesie. Nesmie sa však pozerat na osobný prínos pre každého jednotlivca, ale na prínos pre všetkých zamestnancov, za ktorých odbory "kopú" i ked nie sú v odboroch. A to je doležité si uvedomit. Odbory sú pre všetkých, aj pre tých čo odmietajú odbory a považujú ich za zbytečné. Čím viac zamestnancov v odboroch, tým vetšia vyjednávacia sila. Na to netreba zabudnút!

  Preto nezabudnite íst volit členov výboru. Nech každý volí toho svojho kandidáta o ktorom si myslí, že tam patrí. Volby sú 23.11. ~ 1.12.2020. Prajem vela štastia všetkým kandidátom.

  A neodborári, skúste prehodnotit svoj názor o vstupu do odborov. Odložte svoje osobné nesympatie k odborom, prípadne k jednotlivým členom a v stúpte do odborov. Nikdy nie je neskoro. V jednote je sila.

  Filip

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: filipino_23 2. 12. 2020, 19:41

   Ahojte,

   chcem sa poďakovať všetkým odborárom, ktorí si našli dve minúty svojho drahocenného času a prišli k volebnej urne a odvolili. Bolo Vás celkovo 144 z celkového počtu 260 odborových členov, ale to našťastie stačilo k tomu, aby boli volby úspešné.

   Taktiež sa chcem hlavne poďakovať všetkým, ktorí mi dali svoj hlas a doveru. Ďakujem Vám

   Filip

 • Volby.

  Napsal: §§§ 27. 11. 2020, 11:34

  Jednou za 4.roky! Cca 2minuty! To je pro někoho nadčlenský výkon. VOLBY JSOU DÜLEŽITÉ.

  Možná většina z vás ráda dostává poukázky do Kauflandu. Toto je benefit od vašich odborů, a věřte že není mnoho organizací, které tak velký benefit svým členům dávájí. Za každý benefit musí být i nějaká práci. Neznám a nevím, co by dnes bylo zadarmo. Položme si tedy otázku ? Je možné dostat poukázku, když budou volby neplatné ? Pokud totiž volby budou neplatné, tak budeme muset volit opakovaně a to za 2 až 3 měsíce. To znamená, že výdej poukázek se opozdí také o 2 až 3 měsíce. Věřím že chcete už příští týden (tedy na Vánoce) dostat poukázky do Kauflandu v hodnotě 3 x 500 Kč, Tedy 1500 Kč.

  Díky všem kteří už vhodili do urny svůj hlas.

 • Nepřetržité provozy nebo kritická infrastruktura by se nezastavila.

  Napsal: §§§ 8. 11. 2020, 16:51

  Odbory navrhují vládě, aby na 16. listopadu, případně i na 13. listopadu, stanovila den pracovního volna, což by spolu s víkendem a státním svátkem 17. listopadu pomohlo zamezit šíření koronaviru a zlepšit kritickou situaci v nemocnicích.

 • Interní směrnice na testování CoVid-19

  Napsal: susaro 21. 10. 2020, 15:18

  Ahoj Miloši,
  dle nejnovější interní směrnice jsi jednou z osob pověřených zaměstnavatelem pro přítomnost u testování na CoVid-19.
  Dle interní směrnice se test provádí "CoVid-19 Ag test(em)". Někde jsem četl, že je tento test určený pouze pro profesionální použití, to znamená že testy mohou používat pouze zdravotničtí pracovníci a nesmí být použit pro sebetestování laickou veřejností!

  Mohl bys nám prosím ozřejmit, jak je to ve skutečnosti s tímto testem, aby nevznikly zbytečné dezinformace?

  Předem děkuji.

  Komentáře: 4 komentářů
  • Napsal: King 23. 10. 2020, 15:36

   Zdravím.
   Ano pokusím se krátce ozřejmit tuto směrnici.
   1. Každý má právo se rozhodnout zda tento test podstoupí, či nikoliv. Není to vymahatelné.
   2. Každý má právo si test převzít a otestovat se u svého lékaře.
   3. Pokud se rozhodne otestovat sám je to rozhodnutí čistě jeho a on je zodpovědný za své činny.

   Musím konstatovat, že mít v současné době k dispozici testy zdarma je podle mého názoru super. Zda na to někdo přistoupí, či nikoliv je jeho věc. Nikoho v této směrnici neomezujeme, ale naopak se snažíme chránit každého zaměstnance. Ten kdo sleduje současnou situaci si obrázek může udělat sám.

  • Napsal: susaro 23. 10. 2020, 21:22

   Naprosto souhlasím.
   Pokud testovaný dostane informaci, že test je určený pro profesionální použití a není tím pádem určený pro použití laickou veřejností a i přesto se rozhodne pro provedení testu, je to čistě jeho rozhodnutí a on je zodpovědný za své činy.

  • Napsal: §§§ 24. 10. 2020, 18:43

   A pokud u někoho ti amatérští zdravotníci z řad vyvolených zaměstnanců Valea zjistí podle testu že je pozitivní? Co pak, když nebude mít příznaky a nepůjde k lékaři? Nechají ho doma na 100% ?

  • Napsal: King 30. 10. 2020, 09:41

   Doma bude do té doby dokud doktor nerozhodne co a jak. Myslím, že každý rozumný a normální člověk to bude řešit návštěvou lékaře. Nerozumné lidi ve firmě nemáme. Rozum do hrsti.......

 • Papir u umyvadla

  Napsal: Slejd 20. 7. 2020, 16:18

  Nevim ci je to zasluha,ale chvalim schvaleni. Pro Valeo novy pevnejsi papir z benzinky,
  ktery je u jidelny.

  Komentáře: 2 komentářů
  • Napsal: Slejd 20. 7. 2020, 16:19

   Bude jich v satnach vic?

  • Napsal: King 19. 8. 2020, 09:19

   No snad jich bude více. Díky za chválu, potěší.

 • Flexipassy (pololetní bonus)

  Napsal: Verča 13. 5. 2020, 19:41

  Zdravím chtěla jsem se zeptat do kdy se musí odevzdat folmular na flexipassy? A jestli už je k dispozici?děkuji

  Komentáře: 3 komentářů
  • Napsal: filipino_23 15. 5. 2020, 14:06

   A na to navazuje dalsi otazka: bude bonus vyplacen v plnej vysi, nebo bude kracen?

  • Napsal: §§§ 18. 5. 2020, 10:57

   Bonus bude krácen o počet dní, po které byl závod Valeo Humpolec z důvodu odstávky uzavřen. Přesná částka ještě není sjednána.

  • Napsal: King 9. 7. 2020, 09:39

   8000

 • Napsal: Ivka 2. 4. 2020, 14:55

  Zdravím Miloši chci se zeptat na Dezinfekci ,ti kteří nedostali mají šanci jí ještě dostat .

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: King 3. 4. 2020, 08:36

   Ano dnes přišel zbytek dezinfekce. Ti kteří to nedostali se musí přihlásit u vedoucího.

 • Dezinfekce (gel)

  Napsal: Verča 25. 3. 2020, 16:24

  To by musel být nějaký dezinfekční gel, už několik dní není ani na H6, H4.

  Komentáře: 4 komentářů
  • Napsal: King 26. 3. 2020, 12:56

   Připravujeme 1 litr dezinfikace pro všechny zaměstnance. Distribuce bude co nejdříve. Můžete to použít pro osobní potřebu (v práci i doma)

  • Napsal: filipino_23 27. 3. 2020, 10:31

   bude to aj k vnitřnímu užití? :-D

  • Napsal: King 27. 3. 2020, 13:37

   Jen pro otrlé

  • Napsal: filipino_23 29. 3. 2020, 17:33

   chutná to jak rozpouštědlo z PTFE linky, akurát více naředěné

 • Napsal: Věra 24. 3. 2020, 18:59

  Kolik procent,by nám dal zaměstnavatel,pokud budeme muset zůstat doma do konce dubna???

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: King 24. 3. 2020, 22:10

   Zatím jednání neproběhlo. Věřím, že zaměstnavatel ocení nasazení zaměstnanců v této těžké době i pomoc státu na mzdy zaměstnanců. Pokud se situace nezlepší a bude nutné nadále pokračovat v odstávkách budeme určitě s vedením jednat o procentech.

 • Napsal: alfi 20. 3. 2020, 10:03

  Ahoj Miloši, jak je to stím převlíkaním? Je to nařízený že se musí v monterkách do práce a i s práce?

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: §§§ 20. 3. 2020, 10:50

   V šatně budou trávit pouze nezbytně nutnou dobu na
   přezutí.V případě nutnosti je možné se na šatně
   převléknout, ale prosíme omezit převlékání na
   nezbytně nutnou dobu. Za mě opatření na h...o.

 • VALEO ?

  Napsal: §§§ 18. 3. 2020, 16:12

  Jak jsou na tom ostatní závody Valeo v Čechách a v Evropě? To jsou všechny otevřené při pandemii koronaviru? Nebo jsme v Humpolci rarita?

  Komentáře: 2 komentářů
  • Napsal: King 19. 3. 2020, 08:46

   Valeo Rakovníka Žebrák budou postupně zavírat. Detaily budu zjišťovat během dneška napíšu více.

  • Napsal: lupekaka 20. 3. 2020, 07:29

   19.3.2020 k 12:00 hod. - v Žebráku pokračují v omezené výrobě, pokud někomu nařidili aby byl doma, tak podmínky v tomto pořadí - 5 dní nařízené placené volno, 5 dní dovolená, poté 60 % platu, - je to na jejich stránkách


  Warning: Use of undefined constant _DATA - assumed '_DATA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/czechproject.cz/odboryvaleo.cz/SYS/data/latte_cache/templates-boxy-comment-list.phtml--90becc4701.php on line 96
 • 1
 • 2
 • 3