Fórum - Humpolec

Příspěvky na tomto fóru jsou přístupné pouze přihlášeným uživatelům!

Pro přispívání musíte být přihlášen ke svému uživatelskému účtu.
 • Před 50 lety zavedli v Československu pětidenní pracovní týden.

  Napsal: §§§ 28. 9. 2018, 11:11

  Velkou změnu do fungování podniků, ale ve svých důsledcích i celé československé společnosti, přinesl pětidenní pracovní týden, zavedený do praxe oficiálně 29. září 1968.Zavedení jen pětidenního pracovního týdně připravovali čs. ekonomové od začátku 60. let a museli se vypořádat například s námitkami, že druhý volný den povede k hospodářskému poklesu. Na volné soboty si zaměstnanci ale i podniky zvykali postupně. Dvoudenní volno bývalo zpočátku jen každý druhý víkend, omezovalo se také vyučování na školách, žáci a studenti mívali jen kratší dopolední vyučování. Volného odpoledne středoškoláci podle pamětníků rádi využívali k chození na zábavy.

 • Výroční schůze.

  Napsal: §§§ 27. 9. 2018, 19:29

  Vážení členi ZO.Nezapomeňte se včas nahlásit u předsedy nebo místopředsedy na výroční schůzi a taneční zábavu. Odborová organizace musí poskytnout zaměstnavateli seznam členů, pro které žádá uvolnění s náhradou mzdy (maximálně 3 hodiny) po dobu konání výroční členské schůze. A to nejméně 5 kalendářních dní před začátkem této schůze. Registrujte se nejdéle do konce října.

 • Registrace a přihlášení na akce.

  Napsal: King 17. 9. 2018, 01:07

  Je třeba se začít zajímat o dění kolem sebe. Nic nikomu zadarmo do klína nespadne. Konference se blíží a program bude zajímavý.

  Komentáře: 2 komentářů
  • Napsal: lupekaka 18. 9. 2018, 14:44

   500 Kč dosatne každý odborář, který se zůčastní výroční schůze 16.11.2018 ? není to nějaký kec ?

  • Napsal: King 19. 9. 2018, 09:28

   Poukázka do kauflandu za 500. Kec to není. Je potřeba se ale registrovat nejdéle do konce října.

 • § 54 odst. 6 BOZP

  Napsal: §§§ 2. 7. 2018, 10:03

  Záchod musí být zajištěn pro zaměstnance tak, aby nebyl od pracoviště vzdálen více než 120 metrů; při ztíženém přístupu, při nerovnosti povrchu, chůzi do kopce nebo členitosti přístupové cesty nesmí být vzdálen více než 75 metrů.

  V tom samém paragrafu je řešen i počet záchodů na zaměstnance. V § 54 odst. 7 je uvedeno, že minimální počet záchodů se stanoví podle nejpočetněji zastoupené směny takto:

  a) 1 sedadlo na 10 žen,
  b) 2 sedadla na 11 až 30 žen,
  c) 3 sedadla na 31 až 50 žen,
  d) na každých dalších 30 žen 1 další sedadlo,
  e) 1 sedadlo na 10 mužů,
  f) 2 sedadla na 11 až 50 mužů,
  g) na každých dalších 50 mužů 1 sedadlo.

  Na pracovišti, na němž se vykonává práce ve vnuceném pracovním tempu, se snižuje počet mužů i žen připadajících na stanovený počet sedadel podle uvedeného odstavce 7 o 20 %.

 • Známá věc: V jednotě je síla.

  Napsal: §§§ 26. 6. 2018, 16:21

  Zvyšte mzdy, nenažranci! Čeští dělníci se postavili Francouzům. Křičeli, nadávali, vypískali ředitele.
  Na Plzeňsku věc nevídaná. Kolem tří stovek protestujících před branami podniku. Odboráři a zaměstnanci francouzského koncernu Zodiac Aerospace manifestovali za vyšší mzdy, kratší týdenní pracovní dobu a další sociální výhody, které u jejich kolegů v zemi galského kohouta jsou již řadu let naprosto normální. Akci zorganizovali místní odboráři za podpory odborového svazu KOVO, a zatímco na krajském úřadu pořádali tiskovou konferenci po jednání Rady, magistrát města podle pátečního údivu primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) nevěděl o ničem a regionální hospodářská komora ani nevyslala, stejně jako krajský úřad, „zvěda“ na Borská pole. Do Plzně údajně „čistou náhodou, shodou okolností“ dorazil vysoký představitel nového vlastníka této velmi prosperující firmy.

 • Ztratit × stratit

  Napsal: lupekaka 13. 6. 2018, 15:02

  Psaní tohoto slova činí značné potíže, a proto je dobré si zapamatovat, že jediná správná podoba uvedeného slovesa je ztratit.

  Pravopis je možné odvodit ze samotného významu slova jednoduchou poučkou. Sloveso ztratit vyjadřuje skutečnost, kdy člověk přijde o něco tak, že to již nelze najít; jedná se tedy o sloveso dokonavé (děj ukončený).

  Existuje též sloveso tratit, které užíváme ve významu prodělávat (přicházet o něco) – tedy sloveso nedokonavé. Předpona z- zde poté plní klasickou funkci a ze slovesa nedokonavého tvoří sloveso dokonavé, tj. tratit – ztratit (podobně jako u sloves: moknout – zmoknout, trestat – ztrestat apod.). Pomůckou nám může být i to, že se svým způsobem může jednat i o změnu stavu, která se též značí předponou z-.

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: §§§ 14. 6. 2018, 01:16

   Ano,ztratit je dobře.Omlouvám se za pravopisnou chybu.Velmi poučné vysvětlení.

 • Ahoj odboráři.

  Napsal: §§§ 8. 6. 2018, 15:12

  Zastavte čas,přišli jsme zas,probudit Vás,než stratíme hlas.

 • Zdravice - testování fora

  Napsal: lupekaka 31. 5. 2018, 13:33

  Zdar a sílu všem uživatelům nového fóra. Testování započato, první dotaz k diskusi. Kolik dioptrií má náš předseda ? Trpí krátrozrakostí anebo dalekozrakostí? čekám na reakce .

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: King 31. 5. 2018, 13:40

   Předseda má astigmatismus.

 • Nové fórum pouze pro registrované členy (zaměstnance)

  Napsal: King 30. 5. 2018, 10:56

  Každý člen odborů pokud požádá a bude mít přihlašovací heslo bude moci přistupovat do tohoto fóra pod svojí přezdívkou (nick). Ostatní zaměstnanci musí vyplnit žádost o přístup a pokud bude vedením odborů schválena, tak mohou přistupovat pod přezdívkou na toto fórum.