Aktuality v závodě - Žebrák

3. 5. 2024 Info: Benefit pro zaměstnance - příspěvek na penzijní připojištění !!!

Dobrý den, v souvislosti s příspěvkem zaměstnavatele na "penzijko" vás chci opětovně upozornit, že si "nemůžete" individuálně dělat změnu vašeho produktu "jak vás napadne" a co vám v bance "poradí" (např. že to je "jenom" změna účtu kterou nahlásíte na mzdové učtárně !!!). Všechny změny, případně založení nového účtu na penzijko ( pokud chcete i  nadále příspěvek od Valeo dostávat), je nutné provést cestou našeho smluvního "dodavatele"..... u pana Berkovce. Dojíždí k nám do Žebráku minimálně jednou za 14 dnů.

S pozdravem, Předseda ZO, J.Andel

 

Detail

1. 3. 2024 Kolektivní vyjednávání 2024 - další benefity pro zaměstnance

Dobrý den, jiste ste již byli seznámeni s výsledky kolektivního vyjednávání pro rok 2024 ale chybí nám ještě jedna informace o "dalších benefitech" o kterých vás chci informovat podrobneji. Přejděte na "detail".

Detail

14. 2. 2024 Vyjádření podpory zaměstnavateli

Dobrý den, jak jistě víte, před pár dny se stala v našem závodě technická nehoda na strojovém zařízení, co mělo za důsledek omezení výroby a tím  došlo i částečnému  ohrožení dodávek našim zákazníkům. Tento výpadek dodávek má taky přímí dopad na náklady a nelze to jen tak nahradit v pravidelném výrobním režimu. Proto jsme se se zaměstnavatelem dohodli, že podpoříme vytvoření několik mimořádných přesčasových směn, tzv. 6-tá noční s bonusem 1000/1500,-kč za odpracovanou směnu 8/11 hod. Jen pro úplnost informace, z hlediska "zákoníku práce" by mohl zaměstnavatel v tomto případě  sáhnout do "nařízení práce přes čas" a to i bez bonusu. Proto bych vás chtěl i já požádat, zejména pracovníky příme výroby o to, že kdo může, ať se na tuto mimořádnou směnu dostaví. Děláme to pro společný cíl, děláme to pro firmu i pro zaměstnance. 

S pozdravem předseda ZO J.Andel

Detail

20. 12. 2023 Kolektivní vyjednávání 2024 - FINÁLE

Dobrý den vážení zaměstnanci Valeo Žebrák,

chci vám touto cestou oznámit, že dne 19.12.2023 bylo ukončeno jednání o podobě nové kolektivní smlouvy a mzdového předpisu na rok 2024. Jednání bylo letos složitější, trvalo déle, ale nakonec jsme se zaměstnavatelem našli "rozumné" kompromisní řešení. Taky bych chtěl zdůraznit, že jsme jediný závod Valeo v ČR, kterému se povedlo dohodnout se se zaměstnavatelem ještě před koncem letošního roku. Je to důležité i proto, že všechny domluvené změny jsou platné hned od 1.ledna 2024 !!!!! Pro přečtení změn KS a MP klikněte na "detail".

Na závěr vám všem přeju krásné a pohodové prožití vánočních a novoročních svátků, a ať se po novém roce opět společně a ve zdraví potkáme v práci.

S pozdravem, předseda ZO OS KOVO Valeo Žebrák

Jozef Andel

Detail

11. 12. 2023 Kolektivní vyjednávání 2024 (KV. č. 3)

Dobrý den,

jak jsem již psal v článku (KV č.2), dne 7.12. proběhlo další setkání se zástupci zaměstnavatele. Zde jsme kompletně odmítli jejich návrh na zvýšení mezd o 1.000,- Kč/měsíčně  (asi 500,-Kč čistého) a předali jsme kompromisní návrh na "spodní hranici možného" a to návrh na zvýšení mezd pro dělnické profese o částku 2500,-Kč/měsíčně a u THP pracovníků zvýšit mzdy o 6% v průměru dle osobního hodnocení. Tzv. míček je teď na straně zaměstnavatele. Ale jak píšu, jsme na spodní hranici možného !!!!!! Osobně si myslím, že do konce roku podepsáno nebude a že jednání se nám protáhne. Ale my už nemáme prostor pro další ústupky.

To je zatím všechno, s pozdravem předseda ZO:

J.Andel

Detail

5. 12. 2023 Kolektivní vyjednávání 2024 (KV č.2)

Dobrý den,vážení zaměstnanci Valeo Žebrák. Dostávám hodně dotazů na téma "jak to vypadá s kolektivním vyjednáváním?" Ten dotaz je logický, protože již několik po sobě jdoucích let máme touto dobou již jasno a čeká se už pouze na formální podpis KS a mzdového předpisu. Letos to bohužel tak není a pravděpodobně ani nebude. Protinávrh zaměstnavatele byl v oblasti která se nedá ani slušně a bez emocí pojmenovat. 7.12. máme naplánovanou další schůzku kde se budeme snažit přesvědčit zaměstnavatele aby přístup k zaměstnacům bral troch seriozněji. Tak uvidíme. S pozdravem, předseda ZO J.Andel

Detail

19. 10. 2023 Kolektivní vyjednávání 2024

Dobrý den vážení zaměstnanci Valeo Žebrák, rád bych vás touto cestou informoval, že návrh na kolektivní vyjednávání o podobě KS a mzdového a benefitního předpisu na rok 2024 byl 16.10.2023 předán vedení společnosti. V návrhu cílíme jak zachování benefitů, tak na "přirozený" nárůst mezd odpovídající ekonomické situaci v ČR, postavení naši firmy v ČR, tak i ke spokojenosti našich zaměstnanců obecně. Očekáváme že první schůzka s vedením společnosti proběhne pravděpodobně do dvou týdnů.      O průběhu vyjednávání vás budu i nadále informovat.

S pozdravem, předseda ZO, Jozef Andel

Detail

6. 10. 2023 Členská schůze ZO OS KOVO Valeo Žebrák

Dobrý den, oznamuji všem členům ZO OS KOVO Valeo Žebrák že členská schůze naši ZO proběhne dne 24.10.2023 od 15,30 hod v prostorách závodu Valeo Žebrák.

Podrobnosti  jen po přihlášení v části "Kalendář akcí odborů"  !!!!

Detail

20. 7. 2023 Letní dárek pro členy ZO Valeo Žebrák je připraven k vyzvednutí !!!!!

Dobrý den, informuji členy naši ZO, že si již můžou u mě vyzvednout svůj "letní" dárek...dárkové poukázky do LiDL v hodnotě 1.000,- Kč. Tak prosím nečekejte dlouho a přijděte si je vyzvednout, ať si něco hezkého pro letní dovolenou můžete koupit.

S pozdravem a přáním hezké dovolené ,předseda ZO, J.A.

Detail

17. 5. 2023 POZOR !!!!! STÁVKOVÁ POHOTOVOST !!!!

Vážení zaměstnanci, vážení kolegové, vážení odboráři. Nastal den, kdy už pomalu začal přetékat pohár trpělivostí občanů ČR (ne pohár, ale přímo vana !!!) s nezodpovědným a nekompetentním jednáním naši současné vlády a je nutno přikročit k určitým akcím. 

Proto !  Českomoravská konfederace odborových svazů spolu se všemi odborovými svazy vyhlásily 15. května STÁVKOVOU POHOTOVOST jako reakci na konsolidační balíček vlády premiéra Fialy.

Je důležité říct !!!! , že tato stávková pohotovost v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENÍ NAMÍŘENA PROTI NAŠEMU ZAMĚSTNAVATELI VALEO ŽEBRÁK !!!!! 

Žádám všechny zodpovědné lidí, zaměstnance napříč zaměstnaneckým spektrem, aby se k této stávkové pohotovosti připojili. Jinak můžeme rovnou zapomenout na všechno co se nám v minulosti i zde ve Valeo Žebrák povedlo se zaměstnavatelem společně získat a domluvit. Zapomeňme na současnou cenu jídla v naši jídelně ( nová cena 130 - 150,-Kč ? !!!), zapomeňme na naše benefity 20.000,-Kč ročně, zapomeňme na naši současnou  ČISTOU !!! mzdu ( v průměru na naše mzdy mínus  3000 - 4000,- Kč měsíčně !!!!).

Zapomeňme na spoustu a spoustu dalších věcí jako jsou různé daňové odpočty, školkovné, odpočty na manželku atd. A jen tak mimochodem, vláda chce tímto balíčkem opatření letos ušetřit kolem 75 miliard korun ale hloupím zrušením zcela fungujícího EET ztratila prokazatelně nejméně 83 miliard !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Snad za zmíňku ještě stojí, ža tato zcela nekompetentní vláda, kde každý ministr potřebuje 12 - 15 " externích poradců" (jasně, když nikdo ničemu nerozumí) jaksi zapoměla v konsolidačním balíčku na sebe !!! Tam se prostě a jednoduše šetřit nemusí a taky ani nešetří !!!!! 

 

 

 

Detail

8. 12. 2022 Připomenutí !!!! Vánoční dárek pro členy ZO VŽ !!!!!

Dobrý den, chci jen připomenout, že 30% členů naši ZO, si ještě  u mě nevyzvedla svůj "vánoční" dárek...dárkové poukázky do LiDL v hodnotě 1.500,- Kč. Tak prosím nečekejte dlouho a přijděte si je vyzvednout, ať si něco hezkého k vánocům můžete koupit.

S pozdravem, předseda ZO, J.A.

Detail

8. 12. 2022 Kolektivní smlouva (KS) a Mzdový výměr (MV) 2023

Dobrý den vážení zaměstnanci Valeo Žebrák,

chci vám oznámit dobrou zprávu a to, že jednání o KS a MV na rok 2023 bylo 5.12.2022 ukončeno a včera, 7.12.2022 jsme to potvrdili podpisem. Jinými slovy, KS a MV na rok 2023 máme podepsané. V rámci jednání jsme obhájily naše obvyklé benefity, povedlo se přidat "něco nového" a samozřejmě že se můžeme těšit na "přidání" do základu. Podrobnosti se dozvíte oficiální cestou, nebo přímo u mě. Tady to rozepisovat nechci (je to dostupný web  i pro veřejnost).

S pozdravem, předseda ZO, J.Andel

 

Detail

16. 11. 2022 Vánoční dárek pro členy ZO VŽ je připraven k vyzvednutí !!!!!

Dobrý den, informuji členy naši ZO, že si již můžou u mě vyzvednout svůj "vánoční" dárek...dárkové poukázky do LiDL v hodnotě 1.500,- Kč. Tak prosím nečekejte dlouho a přijděte si je vyzvednout, ať si něco hezkého k vánocům můžete koupit.

S pozdravem, předseda ZO, J.A.

Detail

16. 11. 2022 Kolektivní vyjednávání 2023

Dobrý den vážení zaměstnanci Valeo Žebrák, rád bych vás touto cestou informoval, že kolektivní vyjednávání o podobě KS na rok 2023 bylo zahájeno, představili jsme vedení společnosti naše návrhy a dnes, 16.11.2022 máme schůzku s vedením společnosti a  očekáváme první odpověď na naše návrhy.

S pozdravem, předseda ZO, Jozef Andel

Detail

6. 10. 2022 Členská schůze ZO OS KOVO Valeo Žebrák

Dobrý den, oznamuji všem členům ZO OS KOVO Valeo Žebrák že členská schůze naši ZO proběhne dne 19.10.2022 od 15,30 hod v prostorách závodu Valeo Žebrák.

Podrobnosti v dalším článku jen po přihlášení v části "Kalendář akcí odborů"  !!!!

Detail

7. 9. 2022 Důležitá informace pro členy ZO !!!!

Nutno se přihlásit ,po přihlášení najdete další článek !!!

J.A.

Detail