Fórum - Žebrák

Pro přispívání musíte být přihlášen ke svému uživatelskému účtu.
 • Napsal: 2611 9. 3. 2019, 18:59

  Dobrý den.
  Chtěla jsem se zeptat , jak je to s propustkami na pololetí , abychom nepřišly o půlroční bonus .
  Kolik jich můžu mít za dané období ? Dvě půldenní nebo dvě celodenní - takže 4 půldenní ?

  Dále jsem se chtěla zeptat , zda se bude dělat něco s teplotou ve výrobní hale. ještě není léto a místama je 30 stupňů . Podotýkám , že při těchto teplotách se pracuje velmi špatně.

  Dále by mne zajímalo zda se bude řešit pracovní obuv. Bolí nás v ní nohy.

  A poslední . Prosím , už máte lístky do bazénů a do kina ?

  Děkuji za odpovědi.

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: Předseda ZO 18. 3. 2019, 13:26

   Dobrý den, tak pojďme na ty odpovědi.....
   "Propustky"...to není "nemocnost", to znamená, že nemá žádný vliv na pololetní bonus. Kolektivní smlouva propustky vůbec neřeší (není důvod) a nárok zaměstnance je dle "zákoníku práce", případ od případu. Na nenárokové částky mzdy má ale Valeo vnitřní předpisy a propustky jako takové pak mají na ně vliv. Toleruje se max 2x do měsíce 1/2 dne. Neznamená to ale že můžete, případně nemůžete ty půl-dny spojovat. Nemůžu tady popisovat celou směrnici, zastavte se u mě, rád vysvětlím. Ale prosím HLAVNĚ tyto informace vám musí dát váš nadřízený supervizor (nebo jiný N+1). Nebojte se ptát !!! Ze směrnicema musíte být seznámeni. A propustku vám musí PŘEDEM !!!! schválit N+1!!!!!!! kdy napíše do tiskopisu i čas odjezdu k lékaři !!!!!! a po návratu čas příchodu zpět na pracoviště a podepsat. Opakuji: Propustka k lékaři není Nemocnost.

   Teplota a pracovní obuv se řeší v rámci Well bing-u. Doporučuju vám, ptát se konkrétně na mítingu "setkání s operátori". Je tam vždy přítomen prakticky celý relevantní management, včetně mě jako zástupce zaměsnanců a vždy jsou k dispozici ty nejnovější informace.

   Benefity: něco už máme k dispozici, je toho hodně, tak podrobné informace "vypustím" právě na tom mítingu s operátori, který bude teď 20.3.2018.

   Doufám, že vám tato odpověď dala informace co jste požadovala. Je toho hodně, někdy i složité vysvětlit, proto je to vždy lépe osobně, než napsat jen pár vět. Forum to nemůže úplně dobře nahradit ale jsem rád , že se ptáte.

   S pozdravem, J.Andel

 • Dovolená na vánoce

  Napsal: otas 26. 11. 2018, 16:38

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jak to bude na vánoce s dovolenou. Nejdřív se tvrdilo že budeme doma za 60% a teď že se bude jezdit do rakovníka. Je to výmysl nebo pravda předem děkuji za odpověď.

  Komentáře: 1 komentářů
  • Napsal: Předseda ZO 27. 11. 2018, 11:02

   Dobrý den, pokusím se to objasnit obecně, každý zaměstnanec na tom může být rozdílně. Konkrétní odpověď tedy nejlépe se mnou osobně.
   1.) Dovolená....řídí se plánem.....každý musí být tak trochu zodpovědný sám za sebe, tak že každý by si dovolenou měl hlídat a na vánoce by jiměl mít.
   2.) Nemám dovolenou....otázka je proč? A pak tedy individuálně u mě...rád poradím jak dál. Nelze odpovědět hromadně.
   3.) "Doma za 60%"...opět záleží na tom PROČ? Za jakých okolností? Kdo za to může? Atd,atd. 60% je náhrada mzdy v případě "překážek na straně zaměstnavatele". V první řadě se zaměstnavatel bude snažit přidělit náhradní práci v zákonném rozsahu. Upozorňuji, že to klidně může být ( u dělnických profesí) i nějaká aktivita v rámci TPM (odstávek) !!! Je pracovní den? Ty nemáš dovolenku? Tak tady máš náhradní práci. Není nikde napsáno, že budeš doma za 60% !!! Pozor na to.
   4.) Rakovník....každý má v pracovní smlouvě, krom jiného i místo výkonu práce. Každá změna, např. Žebrák/Rakovník, musí být v písemné podobě a musí se shodnout obě strany. Jinak to není dohoda. Tak že! Nařídit Rakovník bez souhlasu zaměstnance...NELZE!!!!

   Nakonec to nejdůležitější !!!! NENECHTE SE DO NIČEHO NATLAČIT. POTŘEBUJETE POMOC? TAK SE U MĚ ZASTAVTE NEBO VOLEJTE. KONKRÉTNÍ PSANÍ JE MOC ZDLOUHAVÉ A NEEFEKTIVNÍ. UTÍKÁ PAK ZBYTEČNĚ ČAS.

 • Kolektivní vyjednávání pro rok 2019 bylo zahájeno

  Napsal: Předseda ZO 6. 11. 2018, 14:18

  Zahájili jsme kolektivní vyjednávání pro rok 2019. O průběhu budete pravidelně informování. Uvítáme, když nám k tomu napíšete komentář.

 • Budeme mít členskou schůzi.....24.10.2018

  Napsal: Předseda ZO 12. 10. 2018, 13:21

  Zdravím všechny. Budeme mít členskou schůzi a jeden z důležitých bodů bude, že budeme navrhovat a dohadovat se až hádat o návrhu pro kolektivní vyjednávání na rok 2019. To je ovšem to dobré!!! To znamená že je o to dění v našem závodě zájem, že nám zaleží na tom "co bude". A doufám, že nakonec z toho bude rozumný návrh, který budeme před vedením obhajovat. Ovšem!!!! a to je nutno říct!!! to není o zájmu 10 lidí!!!! To je, případně mělo být o zájmu většiny zaměstnanců, minimálně však odborářů. Takže kdo můžete, obětujte 2 hodiny svého času a přijdte. Váš názor a váš hlas je důležitý !!!!!

  PS 1: koukněte se na fórum Rakovníku: na komentář předsedy - je to smutné a nezájem rovná se prohra.
  PS 2: koukněte se na fórum Humpolce: rozhodně nebudu kritizovat kolegy z Humpolce, ale přijít na schůzi
  jen když je zábava a 500,- ? !!! No.....nechám každému na posouzení. Opakuji , nekritizuji !!!
  PS 3: budu rád, když se budete zajímat a dostavíte se na tu naši schůzi. Sice nebude zábava a 500,- ale o
  hladu taky nezůstanete.

  Díky

 • Nové fórum - pouze pro registrované členy

  Napsal: Předseda ZO 30. 5. 2018, 12:25

  Každý člen ZO OS KOVO Valeo Žebrák může požádat o přístupové heslo u předsedy ZO.