Valeo Žebrák a nový vývoj se situácí "COVID 19"

Milé kolegyně a kolegové,

 

 

dovoluji si vás opět do nějaké době oslovit, tentokrát již s nadějí a optimismem do budoucna. Naděje proto, protože se situace kolem pandemie COVID-19 v České republice a celé Evropě uklidňuje a jde správným směrem, a optimismus proto, protože se pomalu vracíme od práce z domova zpět do zaměstnání. Je potěšující vás všechny opět pravidelně vídat a potkávat!

 

Jak víte a jak jsem již komunikoval v minulé zprávě, vaše bezpečí bylo, je a bude naší hlavní prioritou. Věřím, že vy i vaše rodiny jsou zdraví a v pořádku. 

 

I když se nám restriktivní opatření v České republice a v Evropě postupně rozvolňují, měli bychom zůstat i nadále obezřetní a chránit se před možným nakažením. V této souvislosti je důležité, abychom všichni byli proškoleni na tzv. denní bezpečnostní protokol - bezpečnostní pravidla jak se chovat a čemu předcházet (COVID-19 E-learning pro THP nebo dotazník pro operátory).

 

Co se týká naší výrobní aktivity, tak business se nám vrací zpět. Stále to není ještě stoprocentní ale objemy výroby narůstají, což je pozitivní. Většina našich zákazníků otevřela svoje provozy a opět rozjíždějí výrobu. Nikdo ale neumí s určitostí říct, jak se bude trh vyvíjet v následujících měsících. Očekává se také podpora trhu automobilového průmyslu ze strany státu a i my budeme tento vývoj bedlivě sledovat.

 

Na následující měsíce máme nyní tento výhled:

  • Naše výrobní aktivita v červnu se pohybuje okolo 50 až 60%, plán variabilizace nákladů jsme již komunikovali a aplikujeme, v tomto směru se tedy nebude nic měnit.

  • Na měsíce červenec a srpen vidíme náš předpoklad okolo 80% výrobní kapacity, což znamená, že budeme chtít variabilizovat náklady ve výši 20%. 

    • Budeme čerpat “překážky na straně zaměstnavatele” v průměru 4 až 5 dní v měsíci. Individuální plány budou komunikovány a plánovány manažery jednotlivých oddělení. 

    • Plánujeme také pravidelné letní odstávky, jak již bylo komunikováno HR. To nás čeká v týdnu 31 a 32. To je ideální čas pro čerpání dovolené a dovolím si zdůraznit, že každý zaměstnanec má právo během léta čerpat 2 týdny dovolené.  

    • Home office, tedy práci z domova prodloužíme od konce června do konce srpna, nicméně již není nutné čerpat home office z důvodu žádoucí nepřítomnosti na pracovišti. Plán bude jistě individuálně upraven a komunikován vaším nadřízeným, nicméně nové obecné pravidlo pro home office nebude překračovat 3 dny home office týdně. 

 

Další budoucnost a výhledy jsou zatím velmi nejisté a jistě také všichni vnímáme možnou druhou vlnou epidemie. Musíme počítat i s tímto rizikem a být na to připraveni. Vím, že v tomto směru se mohu spolehnout na vaši podporu. 

 

Předem děkuji za váš profesionální přístup a proaktivitu. Děkuji vám všem a opatrujte sebe i své blízké!

 

S pozdravem,

Stephane Delgranche, Site General Manager