Valeo Žebrák a opatření spojené s Koronavirem - "COVID 19"

Dobrý den,

jak to už tak bývá, vždy když se něco semele, tak řeči na kuřárně jsou mnohem rychlejší a silnější než skutečnost. Tak jak to dedy do opravdy je s těma náhradama mzdy? 

Všechno se mění v čase a vládní prohlášení a podpora v podnikání se mění také v čase. Humpolec v pátek vyjednával (my jsme nemohli, nebylo s kým a čekalo se taky jak dopadne páteční MPS míting) a mají dohodu. My vyjednávat budeme tento týden. Jak vyjednávání dopadne to samozřejmě teď v tento moment nemůžu vědět. Mám v ruce několik argumentů,čím budu  management přesvědčovat. Je nutné si uvědomit, že každá firma to má jinak. Rakovník má např. 70%. Humpolec 80%, jiná firma jen 60% a silná Škodovka 75%. My jsme zde ve Valeu v  Žebráku, a musíme vyjednávat o podmínkách zde v Žebráku.  Předneseme své požadavky a uvidíme jak se management k tomu postaví.  V každém případě, vyjednávat se bude a pokusíme se vyjednat lepší podmínky než je zákonných 60%.
A ještě zmíním agenturní zaměstnance. Byli vrácení agentůrám, nebyli vyhozeni. Agentůra jim může dát jinou práci, která je aktuálně na trhu práce. A také pouze agentůra může pro tyto zaměstnance vyjednat příspěvek na mzdy dle vládního rozhodnutí "Program Antivirus". V tomto ohledu Valeo nemůže dělat vůbec nic. Je mi líto,ale tady teď ta práce není, nebyla možnost jak tyto zaměstnance zde udržet a taky zaplatit. To je celkový úděl agenturního zaměstnávání v ČR. Mě se to taky nelíbí, ale nemáme nic, čím by jsme to mohli změnit. Za odbory říkám, že při každém jednání s vedením se snažíme procento agenturních zaměstnanců snižovat ale pod 10% se asi nikdy nedostaneme. O průběhu vyjednávání vás budu informovat.