Valeo Žebrák a opatření spojené s Koronavirem - "COVID 19"

Názor zaměstnance:

Ahoj Pepo, dočetl jsem se v našich aktualitách, že by měl být snížen půlroční bonus. Chápu že pro Valeo není asi tato situace jednodůchá, ale  já jsem ji nezavinil, a do práce chodím stále. Se mnou taky mnoho dalších, kteří pracují na BTM(baterky). Děláme pro Valeo i hodně přesčasů.Nechápu tedy, proč bych měl mít snížen bonus. Když už chce Valeo něco snižovat, ať to sníží lidem, kteří sedí doma a né nám, kteří od začátku pandemie pracujeme. To by jste měli při podpisu shodnotit .

Moje odpověď:

Ahoj Z.....,
 
jsi jeden z "několika" málo lidí co se tak trochu "obtěžovali" a vyjádřili svůj názor ať už osobně, nebo písemně,  a za to ti moc děkuju. Většině lidí je totiž naprosto jedno, co se děje a maximálně mají hloupé řeči někde na kuřárně. Holt, takový už jsme.Zároveň ti gratuluji a přeji ti to, že patříš mezi těch několik málo šťastlivců, kteří v této době "můžou" chodit do práce, a mít tak na konci měsíce plnou mzdu. Rád bych ti v těchto pár řádkách odpověděl na tvůj názor, ale ono to jednoduše nejde. Bylo by to na dlouhé psaní, protože je nutné znát všechny argumenty, všechna pro a proti. Je to opravdu dost složité a nejde to střelit jen tak od boku. Proto budu moc rád, když si popovídáme o všem osobně. Budu rád, když za mnou až budeš v práci , až to situace dovolí, zastavíš a sejdeme se osobně.
Nicméně, aktuální situace je taková, že nic ještě není definitívně rozhodnuté a máme ještě čas na sledování aktuální situace v závodě a na konečnou odpověď. Snad ještě jen řeknu, že úsporná opatření se aktuálně řeší v celém Valeo (zůstaňme zatím jen v Evropě a hlavně v  ČR) a řeší se to od "krácení" různých bonusů a odměn až po propouštění a ztrátu zaměstnání. Na závěr bych chtěl ještě říct, že zaměstnance nejde sortovat na "ty", co mají štěstí a chodí v této době do práce, a na "ty", co to štěstí nemají, a musí být doma za krácenou náhradu mzdy.