Valeo Žebrák a opatření spojené s Koronavirem - "COVID 19"

Zápis z jednání s odborovou organizací v závislosti na aktuální situaci COVID-19 a další plánování výroby / Internal Notice

 

Za zaměstnavatele Valeo Výměníky Tepla, s r.o. se sídlem Skandinávská 992, 267 53 Žebrák jednání přítomen:

Stephane Delgranche, SGM

Kamil Brabec, výrobní ředitel

Alexandra Burešová, HRM

Za odborovou organizaci jednání přítomen: Jozef Anděl, předseda ZO OS KOVO  Valeo Žebrák

    Kateřina Šašková, členka komise ZO OS KOVO

 

Na mimořádném jednání k aktuální situaci COVID-19 jsme projednali následující:

 

  • Valeo Žebrák potvrdilo zájem o vládní program Antivirus a jako organizace budeme žádat o náhrady od státu za měsíc duben. Trváme na rovném přístupu ke všem zaměstnancům (DL + THP) a management Žebráku již před dnešní schůzkou požádal Valeo Group o schválení 70% náhrady mzdy jakožto překážky na straně zaměstnavatele dle § 209 ZP, tedy dočasné omezení odbytu výrobků zaměstnavatele z důvodu uzavření našich zákazníků v souvislosti s šířením nákazy COVID-19.

  • Odborová organizace požádala v měsíci dubnu o náhradu mzdy ve výši 75% průměrného výdělku na základě § 209 ZP, tedy dočasné omezení odbytu výrobků/poptávky po službách, kdy zaměstnavatel není schopen přidělovat práci. 

  • Nadále platí dle původní dohody čerpání dovolené - prvních 5 dnů v rámci “flexi volna”, dalších 5 dnů jako řádná dovolená a další 3 dny jako další možná dovolená (ponechání 10 dnů dovolené na léto a 7 dnů na zimu/vánoce). 

 

V Žebráku dne 06.04.2020