Daň za Babiše. Voliči sami rozhodnou, kolik vrátí eráru - Rakovník

Proroctví Evy Zamrazilové, podle kterého narazí státní rozpočet už v roce 2024 na limit, kdy se musí použít dluhová brzda.

To fakticky znamená, že příští vládci budou nuceni z roku na rok odstranit třísetmiliardový schodek rozpočtu, ať škrtáním výdajů, nebo zvýšením daní.

První na ráně jsou daně z příjmu fyzických osob, jejichž nominální sazbu snížil premiér Andrej Babiš s podporou opozice na 15 procent. Ještě zvýšil daňovou slevu a veřejné rozpočty tím letos přišly o 120 miliard.

Piráti v tom mají jasno, seberou nám daně?!!

Proto není divu, že tak velký ohlas vzbudil návrh Jiřího Mittnera na internetovém pirátském fóru. Doporučil, ať se „daně zaměstnanců, zejména těch vysokopříjmových, vrátí do stavu roku 2019“.

Vrátit daňová pravidla zpátky bude podle něho nejlepší hned po říjnových volbách, zároveň se může zavést „daň za Babiše“, která by během deseti měsíců po volbách umožnila vybrat od zaměstnanců stejnou částku, jakou dostali na daňových úlevách deset měsíců před volbami. Pro jednotlivce s vyšším výdělkem to může znamenat, že se jejich příjmy z měsíce na měsíc sníží o 10 tisíc korun nebo ještě víc.