ZÁPIS Z MĚSÍČNÍHO MÍTINKU S VEDENÍM NALEO - Rakovník

THS

Výsledky T16

Pracovní úrazy 0, kat. 4 jeden případ (první letos, je bez pracovní neschopnosti, pohmožděné rameno) 

Absence 3,4% 

DLE 74,1%

Service rate 100% 

Nákupní index 101,39% 

PPB 36 472 (dovatelské / naše chyby, celkem 17 reklamovaných dílů) 

Náklady na nekvalitu na rozpočtu

Výsledky M22

Pracovní úrazy 0

Absence 2,5% 

DLE 74,2% 

Service rate 100%

Nákupní index  103,24% (dražší nákup granulátu - strmý vzestup ceny)

PPB 9075 

Náklady na nekvalitu v souladu s rozpočtem

Situace v závodě: 3 měsíce bez pozitivních případů Covidu v závodě. Testování probíhat zatím nebude, sledujeme jednak státní nařízení, ale také konkrétní podmínky u nás v regionu.

Výhledy: materiál zdražuje - nákupní index stále stoupá. Špatná situace je také v kvalitě (TCC) 36 tis. PPB doposud nejvyšší skóre - naše i dodavatelské chyby. Prodeje v kritické situaci, oproti loňskému roku o 13% horší, a to srovnáváme rok ovlivněný zcela covidovou situací. Hrubá provozní marže je hluboko pod rozpočtem. Výhled na výsledek srpna je ovlivněn velmi pomalým a nejistým náběhem výroby v automobilkách. Část zaměstnanců může zůstat doma “na překážkách”  a částečně se čas využije na povinné tréninky (QRQC, Step by Step i Safety First), dále také na pomocné práce v kanceláři, nahrazení externistů, např. při třídění apod. Lze předpokládat velké výkyvy v pracovním vytížení.

 

Praha:

Zaregistrován jeden pozitivní případ Covid 19.

Došlo k vážnému pracovním úrazu v laboratořích při práci s elektroautem (bez OOPP), zaměstnanec zůstal hospitalizován na pozorování, po dvou dnech propuštěn.Všichni zaměstnanci informováni, znovu seznámeni s použitím OOPP, dále bude zorganizováno speciální školení ve Škodovce jak pracovat s elektroauty.

Home office: Aktuální situace pokračuje aplikací 0-2 dnů home office/týden a možnost zvýšení na tři dny práce z domova, kdy to umožňuje povaha práce a práce z domova může být efektivnější. Třetí den je žádán výjimečně a není uveden v pracovním kontraktu, je plně v kompetenci vedoucího zaměstnance o něm rozhodnout.

Odbory:

Autobusová doprava - stížnost na pozdní příjezdy na směny - panely (CDA) se také přidávají ke stížnosti na řidiče, jezdí stále pozdě (22:08 příjezd na noční, ranní 6:00 příjezd). Objížďka je již otevřena.

Valeo:

Nejsou o této stížnosti žádné informace, nikdo si zatím nestěžoval (u místrů apod.). Bude prověřeno a sjednána náprava s autodopravcem.

Obory:

Ohlášeno předložení návrhu kolektivní smlouvy při příštím setkání (v září). Pozitivní ohlas na kampaň za podporu očkování proti Covid 19. Dotaz ohledně využívání zaměstnanecké asistenčního programu (EAP, “Můžeš se na nás spolehnout”)

Valeo:

Proočkováno 50% zaměstnanců. Orientační výsledky programu asistence zaměstnancům (EAP) hlásí nárůst využití programu 20 osob za Prahu, Rak1 a Rak2 z toho 3 psychologická témata a zbytek právní/finanční poradna.