Ukrajinská krize: Nechte si pomoci a pomáhejte!! - Rakovník

Ve Valeo ČR jsme si vědomi svízelné situace na Ukrajině i problémů a výzev, kterým musí v souvislostí s ní čelit ukrajinští občané. Proto jsme se rozhodli na tuto situaci zareagovat a v souvislosti s ní vás informovat o vyjímečných možnostech, které nyní máte a připomenout Vám, jak vy sami můžete v této situaci pomoci. 

Přivezte sem vaši rodinu! Využijte placeného volna

Nejdůležitější informace, kterou vám tímto prostřednictvím sdělujeme, je to, že kdokoliv z vás, kdo potřebuje nutný počet dní volna k tomu, aby přivezl člena/členy své rodiny z hraničních oblastí, si může vzít placené volno, které je NAD RÁMEC počtu dní dovolené (v docházkovém systému bude zapsáno jako '100% překážky na straně zaměstnavatele'). 

Jedinou podmínkou je, že musí být nejdříve s předstihem informován jeho/její n+1 a lokální HR manažer. Oba s tím také musí souhlasit. 

Pomáháme Ukrajině a jejím lidem

Valeo ČR se rozhodlo neorganizovat vlastní dobročinnou sbírku (ačkoliv i tento nápad byl přednesen a probrán), protože sklady hmotné pomoci po celé České republice jsou již nyní plné. 

 

Nicméně bychom Vám ale rádi připomněli, jakým organizacím můžete finančně, materiálně či aktivně pomáhat vy sami. V odkazech uvedených níže naleznete nejen oficiální organizace pomáhající Ukrajině, ale i způsoby a návody, jak konkrétně to můžete udělat. 

Převzato z oficiálního článku Valeo Praha