Kolektivní smlouva 2021, 5. kolo - Rakovník

Navýšení mezd pro všechny zaměstnance "0",

navýšení za podnik udělala vláda snížením daní, pro dělníky cca +2.500 Kč a pro THP cca +4.000 Kč. Otázkou je, co udělá s daněmi příští vláda?

Vedení dále navrhuje pro THP zmrazení IB bonusu a Pololetního bonusu na rok 2021, tzn. - 48.000 Kč (to je 4.000 Kč měsíčně), to nehovoříme o nařizování kurcarbaitu, který také výrazně zasáhne do mezd THP. Z rozhovoru jsem pochopil, že naši THP zaměstnanci jsou vstřícní a pochopí vážnost situace a rádi se těchto peněz zřeknou. "Zajímal by mě váš názor"!

Pro dělníky navrhuje, IB bonus ano, Pololetní bonus ano, ale k pololetnímu bonusu přidat další podmínku, ovšem zatím neví jakou, nejlépe takovou, aby se zbytečně nevyplácelo a ušetřili se peníze.

Za to nabízí: 

on line poradenskou službu jako benefit pro všechny zaměstnance, jenže poradenství lze získat na internetu zcela zdarma, např. muj-pravnik.cz, das.cz nebo azlegal.cz atd..

dále snížení ceny oběda na 10 Kč (úspora 12 Kč), pro pražské kolegy navýšení stravenek o 10 Kč,

přidání do Flexi passů 100 Kč, 

Hrozbou je, stejně jako na jaře, nedomluvíme-li se, že propustí cca 25 THP. Na jaře 2020 s příchodem Covidu 19, by bylo propuštěno 104 zaměstnanců.

Jak nám bylo na jaře 2020 sděleno, za propouštění při nedomluvení podmínek můžou Odbory.

Já bych ovšem opáčil, že je to ostudou vedení společnosti, která si nedokáže obhájit personální obsazení a potřebu THP pro další rozvoj firmy.

Otázka zní:

je na tom Valeo (miliadrová firma) tak špatně, že nedokáže v dobách "HUBENÝCH" zadotovat oněch 25 pracovních pozic pro budoucnost rozvoje firmy? 

Je na tom Valeo tak špatně, že požaduje toto zadotování zaměstnanci?

Zajímavé je, že když byli doby "TUČNÉ", nikdo nám nenabídl peněžní bonus navíc, jako dává např. Škodovka svým zaměstnancům?

Zajímal by mě váš názor, jak to vidíte vy!!

Další vyjednávání je stanoveno na 14.1.2021, od 14 hodin.