JAK JE TO S UKRAJINCI? - Rakovník

Vážení,

naším společným úkolem je, aby naši členové a zaměstnanci nevěřili mediálním zkratkám, které je mají otrávit !!! Posílám Vám své vyjádření k „Režimu Ukrajina“, které jsem prezentoval na národní tripartitě a pověsil jsem ho v obdobné podobě na svůj profil na Facebooku.

Pokud pracuje Čech a Ukrajinec na stejné práci u zaměstnavatele, mají oba nárok na stejnou mzdu podle zákona. Ten má před vším přednost !!!

Násobek 1,2 zaručené mzdy (ty jsou ve stejném nařízení vlády, jako minimální mzda 13.350,- kč) platí pro tzv. "Režim Ukrajina", kdy zaměstnavatelé poptávají přes náš zastupitelský úřad v Ukrajinském městě Lvov "kvalifikované", to je třeba zdůraznit – „kvalifikované“ zaměstnance na různé profese. Je stanoveno 8 skupin povolání a čím vyšší skupina, tím vyšší zaručená mzda.

Příklad:  povolání "svářeč" je zařazeno do třetí skupiny s minimální zaručenou mzdou 16.280,-kč/měsíc. Protože žádný kvalifikovaný a zkušený svářeč Čech nepracuje za tuto mzdu, byl zvolen navyšující koeficient 1,2 kterým se vynásobí částka 16.280,- kč a zaměstnavatel může na Ukrajině poptávat svářeče Ukrajince za minimálně 19.540,- kč/měsíc. Je to proto, aby Ukrajinec nepracoval pouze za 16.280,- kč a nepodrážel a nesnižoval mzdy našich zaměstnanců, v tomto případě svářečů !!! Tento „Režim Ukrajina“ neplatí pro nekvalifikované zaměstnance !!!

Dodávám, že se vláda, zaměstnavatelé i odbory se na tomto řešení DOHODLI !!!!

Kromě Dufka z ASO, který na příslušná jednání poslal své „experty“ na mzdy, protože tomu absolutně není schopen porozumět (ve svých rekreačních zařízeních, které manipulací delegátů na svém sjezdu „odebral“ svým základním organizacím a zaměstnává tam správce výhradně za minimální mzdu) a také hysterického Vladimíra Dlouhého, který se snaží prosadit nemožné – že totiž „Hospodářská komora“ je sociální partner vlády. NENÍ !!! Sociálním partnerem vlády ve smyslu zákona na straně zaměstnavatelů je „Svaz průmyslu a dopravy“ a také „Konfederace zaměstnavatelských a průmyslových svazů“ !!!!

O miliardáři Juříčkovi asi nemá cenu psát – snad jen, že se z něho stal militantní antisociální byznysmen, který vystupuje proti tomu, co hnutí Ano ve vládě odsouhlasilo. On to byl také, kdo při rušení karenční doby v Poslanecké Sněmovně zbaběle nehlasoval, aby neporušil koaliční smlouvu s ČSSD !!!

Přeji hezký den,

Jaroslav Souček