Aktuální informace o vyjednávání nové Kolektivní smlouvy - Podbořany

Aktuality z vyjednávání Kolektivní smlouvy.

Na posledním jednání, které se uskutečnilo 15.10.2021 vedení závodu, pan ředitel  Kopačka vyjádřil zcela jasně, že nehodlá s odbory nadále vyjedávat. Záměr se nedohodnout byl zřejmý na všech jednáních, která se během, posledního půl roku uskutečnila.  Neochota ustoupit a dorovnat platové a pracovní podmínky s ostatními závody Valea v ČR byla patrná při každém jednání. Počáteční nepřipravenost a neznalost procesů vyjednávání vedla vedení závodu k najmutí externích profesionálů. Poslední jednání se bohužel vedlo stylem berte, nebo nic nebude a můžete se obrátit kam chcete. Odbory se nenechají zastrašit, mají odpovědnost za své členy a nadále budou prosazovat priority našich členů jako je zaručené přidání do mezd  a bonus za senioritu, na dovolenou a vánoce. V současné době prudkého zdražování všeho je nutné udržet ve firmě to nejcenější (zaměstnance) a také je dobře zaplatit. Není v zájmu odborů aby krizi v automobilovém průmyslu zaplatili jen zaměstnanci.

Co nás čeká ?  V současné době požádáme MPSV (Ministerstvo Práce a Sociálních Věcí) o zprostředkovatele, který nám bude přidělen. Tento poté celý spor a návrh na KS zhodnotí a navrhne řešení.  S tímto řešením Vás poté seznámíme a vysvětlíme další postup. Pro úspěch vyjednávání je důležitá vaše podpora a soudržnost.

Detailní informace budou k dispozici na výroční schůzy odborů 6.11.2021, na kterou Vás srdečně zveme. Věříme v maximální účast všech členů. Jde o Vaše peníze i budoucnost.

Pozor na falešné informace, které může šířit kdokoliv. Je nutné sledovat oficiální stránky a nástěnku odborů. V případě nejasností a dotazů se obracejte na výbor vaší ZO.