Toman Luboš - Humpolec

Vážení kolegové a odboráři,

již potřetí kandiduji na pozici místopředsedy naší základní odborové organizace ve Valeu Humpolec a pracuji zde přes 17 let. Začínal jsem na místě technika údržby, poté team leader údržby, inženýr údržby až po současné pracovní zařazení - supervisor údržby.

 V Humpolci jsem se narodil, absolvoval základní školu i gymnázium, oženil se, vychoval dvě dcery, které nyní studují na vysokých školách. Dalo by se říci, že jsem místní patriot. O to více mě mrzí, že Valeo je vnímáno obyvateli Humpolce velmi negativně až posměšně. Proč ?

: protože se u nás vystřídali stovky a stovky lidí z bližšího i vzdáleného okolí, kterým jsme nedokázali nabídnout perspektivní zaměstnání.

: protože nadmíru využíváme personálních agentur, které nám zaplavují zahraničními agenturními zaměstnanci město bez toho, aby se podíleli zaplacenými daněmi a poplatky na nákladech potřebných pro chod města.

: protože jako jeden z největších zaměstnavatelů v okolí necítíme žádnou sociální zodpovědnost.

 

V nastávajích letech bych se chtěl podílet nebo iniciovat tyto změny:

: Růst platů minimálně ve výši inflace z předešlého roku zakotvit do Kolektivní smlouvy

: Trvale zlepšovat pracovní prostředí instalací filtračních věží olejových mlh

: Znovu navrhnout přípravu předdůchodového programu dle vzoru BOSCH Jihlava

 

Všem Vám děkuji za volební účast, protože jen na Vás záleží, zda volba bude platná a kdo z kandidátů se bude podílet na kolektivním vyjednávání Mzdového předpisu a změnách v Kolektivní smlouvě pro rok 2021.

                                                 

 

Luboš Toman