Priklad Hyundai - Humpolec

Za lenost a lhostejnost k sobě samým se platí.

Čtěte viz. níže jak může někdo dostat zaplaceno.

Běžný zaměstnanec ve Valeo nedostane NIC.

Kdo za to může? Předseda? Ne, ten už podepsal. Personální? Nikoliv ....

Kde jen ten problém, ta chyba může být? Kde může být?

 

Základní mzdy v nošovickém Hyundai vzrostou o 5 procent

vydáno: 29.04.2011

Nošovice (Frýdecko-Místecko) - Základní mzdy v nošovické automobilce Hyundai vzrostou o pět procent.

Zaměstnanci dostanou také nový pololetní bonus ve výši 50 procent základní mzdy podle docházky. Loni byl průměrný plat v závodu 23.506 Kč.

Závod jihokorejské společnosti dosáhl minulý rok téměř dvoumiliardového zisku. Na nové kolektivní smlouvě se dohodlo ve čtvrtek vedení firmy s odbory. ČTK to dnes sdělil mluvčí automobilky Petr Vaněk.

"Nová kolektivní smlouva je velkým kompromisem tří zúčastněných stran," uvedl Vaněk. V nošovickém závodu existují dvě odborové organizace, což komplikovalo vyjednávání. Organizace měly různé požadavky a vedení se muselo dohodnout s oběma. Uskutečnilo se celkem 16 kol vyjednávání. Mzdy se zvýší už od 1. dubna.

Zaměstnanci, kteří v automobilce pracují déle než tři roky, se také dočkají navýšení příspěvku na penzijní a životní pojištění o 200 korun za měsíc. Pokud si pracovník platí 300 korun, tak příspěvek zaměstnavatele činí 600 korun za měsíc. Příplatek za mimořádnou směnu bude zvýšen ze 400 na 500 Kč.

Loni se zvýšila průměrná dělnická mzda v automobilce Hyundai o téměř 3000 korun na 21.325 korun. Průměrný plat v závodě se za stejné období zvedl o takřka 2300 Kč na 23.506 korun. Odboráři Hyundai se chtějí platově přiblížit jiným tuzemským automobilkám.

V současné době automobilka zaměstnává zhruba 2600 lidí, jejich počet chce po rozjetí třetí směny zvýšit na 3600. Loni podle finančních výsledků mateřské společnosti vytvořila zisk 110 milionů dolarů, tedy zhruba 1,8 miliardy korun. Je to první rok, kdy český závod jihokorejské společnosti po rozjezdu výroby v roce 2008 skončil v kladných číslech.

Ve Škodě Auto vzrostly od dubna tarifní mzdy i osobní ohodnocení o čtyři procenta. Průměrná mzda tarifních zaměstnanců byla loni ve Škodovce 32.000 korun, průměrný dělnický plat činil 28.200 korun. Zaměstnanci kolínské automobilky TPCA se mají dočkat vyšších mezd o 3,16 procenta. Průměrná mzda v ní loni činila přibližně 31.800 korun, u dělnických pozic asi 27.800 korun.

 

Závěr:

Zde by autor příspěvku rád podotknul, lépe řečeno shrnul následující. Nic nepadá z nebe a peníze a výhody tím spíše. Zaměstnanci firmy Hyundai  nemají také nic zadarmo. Jde jen o to chtít se postarat sám o sebe a nebýt líný to udělat, no a zde je příklad výsledků.

 

Zdroj:

http://www.ceskenoviny.cz/tema/zpravy/zakladni-mzdy-v-nosovickem-hyundai-vzrostou-o-5-procent/630141&id_seznam=1279