DVOUDENNÍ ZÁJEZD - Rakovník

Industriální OSTRAVA

(oblast Dolní Vítkovice)

 

2 denní zájezd s noclehem

26-27.května.2018

 

PROGRAM ZÁJEZDU: V sobotu ráno odjezd do Ostravy. (kombinovaně autobus/vlak) Po příjezdu

ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje). Odpoledne pro celou skupinu organizovaná prohlídka (s průvodci + výkladem) v oblasti Dolních Vítkovic, včetně návštěvy Bolt Tower (šroubové věže) Délka prohlídky je cca 200min.

 

Dolní oblast Vítkovice je národní kulturní památka nacházející se poblíž centra Ostravy ve Vítkovicích. Zahrnuje rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren s unikátním souborem industriální architektury. Souboru tří na sebe navazujících celků – černouhelného dolu, koksovny a vysokopecního provozu – se také říká „Ostravské Hradčany“. Oblast je zapsána v seznamu Evropského kulturního dědictví.

V podvečer a večer je pro účastníky individuální volno, v kterém mohou například navštívit nedaleké centrum Ostravy se známou radniční věží Nové radnice, která je nejvyšší v České republice, či „proslulou“ Stodolní ulici.

 

Neděle je pro každého účastníka individuální. lze ji využít v místě například pro návštěvu Velkého nebo malého světa techniky a multifunkční auly Gong (historický plynojem).

V cca 13:00 následuje odjezd od hotelu směr vlakové nádraží v Ostravě a cesta zpět kombinovaně do Rakovníka (předpokládaný dojezd do Rakovníka v cca 19:30 hod)

 

Odjezdové místo:

RAKOVNÍK ( Valeo ) v sobotu 26.května v 8.00 hod. Autobusem do Prahy hl.nádraží a odtud vlakovým spojem Regiojet do Ostarvy (z nádraží v Ostavě přesun MHD do hotelu - předpokládaný příjezd v 13:45)

 

Přibližný časový itinerář (může být upraven dle počasí a aktuální situace)

 

Zájezd obsahuje: Kombinovanou dopravu Rakovník-Ostrava tam a zpět včetně pojištění, dopravu MHD po Ostavě, ubytování v hotelu na 1 noc se snídaní,prohlídku (kombinovaný okruh) industriálního komplexu Dolní Vítkovice,průvodce ,pojištění.

 

Zájezd je určen pro všechny zaměstnance Valeo Rakovník s možností vzít s sebou (přihlásit) jednoho svého rodinného příslušníka. Zájemci se mohou přihlašovat oproti složení „spoluúčasti“ 500,-Kč od 16 dubna do 14 května 2018.

Přihlášení provádějte osobně u L.Bidrmana, M.Hroudy THS , J.Gajdoše CP

 

POZOR ! počet účastníků je omezen na 50 , proto reagujte/rezervujte včas