Vyjádření členů - Humpolec

Proč odbory !!!

Dokud si u nás ve firmě většina lidí bude myslet že se nedá nic změnit a že vstoupit do odborů nemá cenu, nebo dokonce že by bez odborů bylo lépe, tak se opravdu nic zásadního nezmění. V dněšní době, kdy vládnou peníze, vedení chce větší a větší zisky. Kdy hitem posledních let, je snižování nákladů (šetření), bohužel většínou na špatném místě. Kdy vládnou grafy, indikátory a ne zdravý selský rozum. Kdy nikoho nezajímá člověk jako takový. Proč, vždyť nezaměstnaných je dost a kdyby náhodou bylo málo našich lidí tak si dovezem třeba z Číny jen abychom nemuseli přidat na platu a nesnížili si naše zisky. Agentury práce tomu všemu také napomáhají a jsou vítaným spojencem firem. Porušováním zákonů nebo jejich obcházení je bohužel už národní sport,  který nepřijde nikomu nenormální.

Proto všechno jsou důležité odbory.

Jako protiváha proti nenasytnému vedení firem.Proto každý, který se chce mít ve firmě lépe by měl nejen vstoupit, ale i aktivně se do odborů zapojit. Jako jeden z příkladů pomoci odborů

Jeden příklad za všechny.

Pracovní agentura v naší firmě neplatila svým zaměstnancům příplatky za směnost. Dovolání nebylo možné, neb agentura se hájila rozhodnutím Valea o neposkytování těchto příplatků.  Proto se zaměstnanci, kteří už přestoupili  pod Valeo obrátili na odbory s žádostí o pomoc. Díky vyjednávání odborů a připravené žalobě k soudu  vypracované odbory se agentura rozhodla uznat svojí chybu a uhradila dlužnou částku svým zaměstnancům. Je nutno dodat, že objem finančních prostředků, které odbory na agentuře vymohli byl  nezanedbatelný, v průměru jeden a půl násobek měsíčního platu..

Co řici na závěr ?

Nenechme si vše líbit. Nebojme se ozvat a bojujme za svá práva. Odbory jsou organizací, která je připravena nám pomoci.

Děkuji odborům za jejich pomoc.

Šovčík Patrik a Janoušek Miroslav