Agenturní zaměstnávání - Humpolec

Rozsudek Evropského soudního dvora garantuje právo omezit agenturní práci v kolektivních smlouvách

Soudní dvůr EU dne 17. března 2015 vynesl rozsudek, týkající se interpretace opatření směrnice o agenturním zaměstnávání s ohledem na omezení využívání dočasné agenturní práce. Rozhodnutí Soudního dvora EU potvrzuje právo omezit dočasnou agenturní práci za účelem ochrany zájmů zaměstnanců, a neumožňuje podřízení směrnice o agenturním zaměstnávání ekonomickým svobodám. Jde o kompletní vítězství finských odborů, které předložily případ soudu, a současně jde o vítězství celého evropského odborového hnutí, protože soud garantoval autonomní právo sociálních partnerů regulovat využívání agenturní práce kolektivními smlouvami.